З 22 жовтня по 02 листопада 2018р. пройшла курси підвищення кваліфікації в інституті після- дипломної педагогічної освіти за програмою: Учителі трудового навчання. обслуговуючої праці та курсу " Технології".
Виконала випускну роботу з теми:"Інноваційні технології та їх використання при проведенні нестандартних уроків з інформаційних технологій".
За час навчання опрацювала такі модулі:
Соціально - гуманітарна підготовка, професійна підготовка, фахова підготовка, методична підготовка спец.курси, педагогічна практика, пройшла вступні та випускні тести, захист випускної роботи.



Були придбані підручники: " Усі уроки технологій" навчальні модулі: "Основи автоматики і робототехніки", "Коеслення""Компютерне проектування", Навчальні програми з інформатики та календарно - тематичне планування Технології.
Виконала випускну роботу з теми:"Інноваційні технології та їх використання при проведенні нестандартних уроків з інформаційних технологій".
За час навчання опрацювала такі модулі:
Соціально - гуманітарна підготовка, професійна підготовка, фахова підготовка, методична підготовка спец.курси, педагогічна практика, пройшла вступні та випускні тести, захист випускної роботи.



Були придбані підручники: " Усі уроки технологій" навчальні модулі: "Основи автоматики і робототехніки", "Коеслення""Компютерне проектування", Навчальні програми з інформатики та календарно - тематичне планування Технології.
План - конспект з інформаційних технологій
Урок №1
Тема уроку: Вимоги
охорони праці під час роботи на автоматизованому обладнанні.
Поняття про системи управління автоматизованим
обладнанням.
Мета уроку:
·
Навчити учнів правильній експлуатації автоматичного обладнання та суворо
дотримуватись настанов з охорони праці.
·
Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять.
·
Ознайомити учнів з поняттями:
управління, об’єкт управління, система управління.
управління, об’єкт управління, система управління.
·
Визначить мету, види і критерії управління автоматизованим обладнанням.
·
Виховувати цікавість до інформаційних технологій.
Тип уроку:
Засвоєння нових знань.
Обладнання:
журнал з охорони праці на уроці інформаційних технологій, ПК, інструкційні –
технологічні картки.
Метод проведення уроку: розповідь з елементами бесіди.
Хід уроку
І. Організаційний момент – 2 хв;
Вітання, перевірка наявності
учнів, визначення причини відсутності.
П. Повідомлення теми і мети уроку – 3 хв.
1.Вимоги охорони праці під час роботи на автоматизованому
обладнанні.
2.Поняття про системи управління автоматизованим
обладнанням.
ІІІ. Вивчення та сприйняття нового матеріалу - 25 хв.
Конспект для
викладання матеріалу уроку.
1.Вимоги охорони
праці під час роботи на автоматичному обладнанні.
У будь-якій професії є свої певні
вимоги стосовно безпеки експлуатації тих чи інших пристроїв, які
використовуються в роботі. Стосовно експлуатації
ЄОМ є певні правила і вимоги, які
затверджені комітетами по нагляду за охороною праці та іншими органами, які
відповідають за безпеку життєдіяльності.
Правила експлуатації ЕОМ
встановлюють вимоги безпеки та санітарно – гігієнічні вимоги до обладнання
робочих місць користувачів ЕОМ і працівників, що виконують обслуговування,
ремонт та налагодження ЕОМ, та роботи з застосуванням ЕОМ, відповідно до
сучасного стану техніки та наукових досліджень у сфері безпечної організації
робіт з експлуатації ЕОМ та з урахуванням положень міжнародних
нормативно-правових актів з цих питань (директиви Ради Європейського союзу
90/270/ЄЕС, 89/391/ЄЕС, стандарти ISO, MPRII).
І. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ БЕЗПЕКИ.
Кожен учень повинен ознайомитися
з інструкцією по охороні праці і виконувати її.
В кабінеті є такі небезпечні та
шкідливі фактори в роботі:
·
ультрафіолетове випромінювання,
·
напруга електричного поля,
·
іонізація повітря.
Особливістю роботи за дисплеєм
EOM э постійне і значне напруження зорового аналізатора, що зумовлюється
необхідністю розрізнення об’єктів, що світяться, при існуванні відблисків на
екрані, рядковою структурою екрану, блиманням зображення, недостатньою чіткістю
об’єктів розрізнення.
Умови праці учня і викладача, що
працюють з дисплеєм, визначаються параметрами мікроклімату, умовами
освітленості кабінету та робочого місця, ергономічними характеристиками
робочого місця.
Допустимі рівні температури
повітря в кабінеті +22+24°С при відносній вологості 40-60% і швидкості руху
повітря не більш 0,2 м/сек.
В кабінеті належить проводити
вологе прибирання та регулярне провітрювання під час роботи.
Витирання пилу з екранів дисплеїв
слід проводити не рідше 1 разу за зміну.
При роботі в кабінеті необхідно
дотримуватись правил внутрішнього розпорядку роботи училища.
До кабінету заходити по дзвінку,
спокійно, не штовхаючись, не зачіпаючи столи.
Відведене місце займати за
вказівкою викладача, нічого не чіпаючи на столах.
Неправильне поводження з
апаратурою може привести до враження електричним струмом, викликати горіння
апаратури.
Добре запам’ятайте, де в кабінеті
знаходяться вогнегасники, ознайомтесь під керівництвом викладача, як ним
користуватися.
Переконайтеся, що обладнання в
належному робочому стані.
При наявності очевидних ушкоджень
робочого місця повідомте про них викладача.
Дотримуйтесь правил особистої
гігієни, працюйте на клавіатурі чистими руками.
Порушення вимог інструкції з
охорони праці розглядається як порушення трудової дисципліни.
II. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ДО ПОЧАТКУ
РОБОТИ
Порядок підготовки робочого
місця.
Переконайтеся у відсутності
помітних ушкоджень робочого місця.
Сядьте так щоб лінія погляду
потрапляла в центр екрану.
Розмістіть на столі зошит,
навчальний посібник так, щоб вони не заважали роботі.
Уважно слухайте пояснення
викладача, намагайтесь зрозуміти мету і послідовність дій, при необхідності
звертайтесь до викладача.
Добре розберіться в особливостях
машин, що використовуються.
Зніміть захисний чохол з машини.
Починайте роботу за вказівкою
викладача “Приступити до роботи”.
Робота електронно-обчислювальних
машин (ЕОМ) вимагає великої уваги, чітких дій і самоконтролю.
Не можна працювати при
недостатньому освітленні, відсутності заземлення та вентиляції.
Відстань від очей учня до
монітора повинна бути 50-70 см,
кут зору 10-20°, але не більше як 40°. Руки учня повинні розміщуватись на
робочому столі у горизонтальному положенні або злегка нахилені, кут ліктя має
становити 70-90°. Необхідна добра опора для спини.
Стегна розміщені паралельно до
підлоги. Ноги стоять на підлозі або підставці.
Відповідно до ДСанПін 5.56 – 009
– 98 (v0009588- 98) безперервна робота учнів з екраном монітора не має
перевищувати:
Для учнів 10 – 11 класів – на
першій годині занять 30 хвилин, на другій годині занять 20 хвилин.
Учні що постійно носять окуляри,
працюють в них.
Не можна працювати при поганому
самопочутті.
III. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
(ЗАНЯТЬ)
Під час роботи на ЕОМ виконуйте
всі вище вказані правила, а також вказівки викладача.
Робоче місце утримуйте в
безпечному стані.
Не торкайтесь з'єднувальних
проводів.
Не торкайтесь екрана і задньої
стінки монітора і клавіатури.
Не вимикайте і вмикайте апаратуру
без вказівки викладача.
Не кладіть речі на клавіатуру.
Не працюйте на ЕОМ у вологому
одязі та вологими руками.
Слідкуйте за справність апаратури
і негайно припиняйте роботу при появі незвичайного звуку або самостійного
вимкнення апаратури.
Повідомляйте викладача про всі
несправності апаратури. Плавно натискайте на клавіші клавіатури, не допускаючи
різких ударів.
Не користуйтесь клавіатурою коли
машину вимкнено.
Дотримуйтесь правил особистої
гігієни, працювати тільки чистими руками.
Не намагайтесь самостійно усувати
несправності в роботі ЕОМ.
Не вставайте з робочого місця,
коли хтось заходить в кабінет.
IV. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ
ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.
Вимкніть ЕОМ. Приберіть своє робоче місце. Протріть
апаратуру клаптиком м’якої чистої тканини. Повідомте викладача про недоліки в
роботі обладнання.
Чергові проводять вологе прибирання приміщення,
дотримуючись норм підняття та переносу тягарів:
для дівчат – не більш як 4,2 кг,
для хлопців – не більш як 8,4 кг.
V. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ
СИТУАЦІЯХ.
При виникненні пожежі або іншої
аварійної ситуації негайно повідомте викладача.
При виникненні пожежі або іншої
аварійної ситуації організовано, без паніки вийдіть з кабінету.
Викличте пожежну команду 01,
швидку допомогу 03.
При опіках враженні частини тіла
потерпілого звільніть від одягу і накладіть стерильну пов’язку.
При враженні електричним струмом
звільніть потерпілого від його дії, вимкнувши напругу.
Оцініть стан потерпілого і при
втраті свідомості проведіть реанімаційні заходи.
Частота штучного дихання не
повинна перевищувати 12 – 16 разів на хвилину.
Зовнішній масаж серця проводиться
з частотою 60 – 70 разів на хвилину.
Після надання потерпілому першої
допомоги відправте його до лікарні.
2. Поняття про системи управління автоматизованим
обладнанням.
Сучасний етап розвитку
суспільства характеризується різким збільшенням обсягів виробництва і
номенклатури виробів, зростанням їх складності, широким застосуванням складних
машин і механізмів, в провадженням сучасних технологій. Різко зросли
інформаційні потоки у виробництві.
Здійснення всього цього неможливо
без застосування інформаційних і комп’ютерних технологій.
Виробництво товарів здійснюється в
технологічному процесі.
Технічні процеси, спеціальним
чином організовані для виробництва продукції, називаються технологічними
процесами.
Вплив на технічний процес з метою
зміни його протікання в потрібному напрямку називається управлінням процесу. Управління може здійснюватись безпосередньо
людиною, і тоді воно називається ручним управлінням,
а без участі людини називається автоматичним
управлінням.
Якщо управління здійснюється за
частковою участю людини, то таке управління називається автоматизованим.
Термін автоматичний і
автоматизований походить від грецького слова ΑVΤΟΜΤΌС – самодіючий, тобто такий
який діє сам без участі людини..
Наука, яка займається вивченням
таких пристроїв, їх побудовою і застосуванням на практиці, називається автоматикою.
Автоматизація – це практичне втілення досягнень автоматики в практику для вирішення
конкретних завдань управління технологічними процесами.
Сучасні програмні та апаратні
засоби дають змогу автоматизувати не тільки окремі виробничі операції, а й весь
технологічний процес у цілому.
Такі системи називаються системами управління технологічним
процесом.
З автоматикою тісно зв’язана
кібернетика – наука про управління у живій і неживій природі.
IV. Закріплення матеріалу - 10хв.
1. Навіщо потрібно знати охорону
праці в кабінеті інформаційних технологій?
2. Вимоги безпеки до початку роботи?
3. Вимоги безпеки під час роботи на
ПК?
4. Вимоги безпеки після закінчення
роботи?
5. Вимоги безпеки в аварійних
ситуаціях?
6. Визначити технологічний процес?
7. Що називається процесом управління?
8. Як може здійснюватись управління?
9. Дати визначення автоматизації та
автоматики?
10. Які системи називають
автоматизованими.?
V. Підсумок уроку – 3хв.
Висновки
до вивченого матеріалу.
Оцінювання
роботи учнів у класі.
VI. Домашнє завдання -2хв.
А.М.Гуржій
« Інформатика та інформаційні технології» §13.1(до стор.255), конспект.
З 28.0319 по 05.04.19 я підвищила кваліфікацію за програмою Учитель інформатики, за час навчання були опрацьовані такі модулі:
З 28.0319 по 05.04.19 я підвищила кваліфікацію за програмою Учитель інформатики, за час навчання були опрацьовані такі модулі:
Комментариев нет:
Отправить комментарий